Jak przygotować zdrowy shake?

Shake – zdrowy sam w sobie?

Shake to bardzo smaczny, zdrowy i pożywny napój, który powinien być przez nas spożywany każdego dnia. Jeżeli jesteśmy na dodatek rodzicami, powinniśmy mieć na uwadze to, aby swoim dzieciakom również przygotować takie shaki. O ile nie trzeba raczej przekonywać nikogo do jedzenia owoców, bo szczególnie w sezonie są one bardzo smaczne, to chyba czymś całkowicie typowym jest to, że nawet jeżeli nie jesteśmy dzieciakami, najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy jakimiś wielkimi miłośnikami jedzenia warzyw…

Shake – alternatywa dla przekąski?

Taki shake to doskonała alternatywa – jeżeli tylko przygotujemy smaczny przysmak, to nie powinniśmy czuć niesmaku. Powinniśmy do shake`a wrzucić takie owoce i warzywa, które są z jednej strony smaczne, z drugiej zaś, zdrowe. Warto odpowiedzieć sobie zatem na bardzo proste pytanie – jakie owoce oraz warzywa lubię. Następnie trzeba iść na ryneczek albo do sklepu, zrobić najzwyczajniej w świecie zakupy.

Zdrowe mieszanie

Miejmy na uwadze to, że generalnie nie ma najmniejszego problemu z tym, aby niemalże codziennie zmieniać recepturę. Po prostu możemy robić wiele kombinacji – pewnie codziennie nie będzie nam się chciało wymyślać czegoś nowego, ale prawda jest taka, iż najzwyczajniej powinniśmy co jakiś czas wprowadzić pewne zmiany. To wszystko dla naszej dobra, przecież nie chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której niejako przejemy się shake`ami. To mało prawdopodobne, bo jednak to coś niesamowicie smacznego, ale wszystko po pewnym czasie się nudzi. W naszym interesie jest to, aby pod żadnym pozorem nie doprowadzić do takiej oto sytuacji, w której po przeczytaniu tekstu o shake`ach, tak czy siak damy sobie z nimi spokój. Owszem, przygotowanie takiego napoju nieco kosztuje, to także konieczność poświęcenia czasu, nie wspominając o tym, że jakby nie patrzeć po wszystkim będzie czekało nas mycie. Jednakże gra jest warta świeczki – co do tego naprawdę nie powinniśmy mieć jakichkolwiek wątpliwości. Shake – z owoców i warzyw, świeżych, smacznych, zdrowych… coś wspaniałego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *